Wkład filtrujący Brita Maxtra+ vs Brita Maxtra – porównanie

Nowe filtry Brita Maxtra+ Plus vs stare Brita Maxtra – porównanie

 

Jak pewnie już zauważyliście 2 miesiące temu na rynku pojawiły się nowe filtry dedykowane do dzbanków Brita Maxtra z tajemniczym dopiskiem „+” przy nazwie. Wprowadzenie ich na rynek odbyło się bez większej kampanii marketingowej, dlatego też pojawia się ostatnio bardzo dużo pytań o ten model. To tylko kilka pytań przykładowych, jakie zostały do nas wysłane:

  • Czy Brita Maxtra Plus będzie pasował do mojego dzbanka Marella Cool?
  • Czy filtr Brita Maxtra+ to to samo co Brita Maxtra?
  • Czy filtr Maxtra Plus pasuje do dzbanka Aluna? Do tej pory używałam Brita Maxtra bez plusa w nazwie?
  • Czym różni się filtr Brita Maxtra od Brita Maxtra+?

Takie i wiele podobnych pytań pokazuje, że nie jesteście pewni tak na prawdę o co chodzi z tą zmianą, a my postaramy się Wam wszystko wyjaśnić.

 

Brita Maxtra Plus – nowy filtr do dzbanków marki Brita.

Brita Maxtra Plus to najnowszy filtr Brity, który pasuje do wszystkich dzbanków marki Brita jakie dostępne są na rynku. Jeśli w swojej kuchni korzystasz z dzbanka: Marella Cool, Marella XL, Aluna, Aluna XL, Fjord, Fun lub Style ten filtr będzie na 100% pasował.

Pierwszy raz Brita Maxtra Plus pojawił się w komplecie z najnowszymi dzbankami typu Style. Obecnie przez producenta na rynek dostarczane są tylko i wyłącznie nowe filtry i jeśli widzicie gdzieś na allegro, ceneo lub innym sklepie internetowym filtry jeszcze w starych pudełkach to oznacza to, że pochodzą one już tylko ze starych dostaw, ponieważ stary filtr Brita Maxtra nie jest już produkowany.

Wg deklaracji producenta nowy filtr to (w porównaniu ze starszym modelem):

  • O 25% lepsza filtracja
  • Skuteczniejsza filtracja mechaniczna – zastosowano tu jeszcze drobniejszą siatkę filtracyjną wyłapującą zanieczyszczenia z rur i sieci wodociągowej.
  • Udoskonalona węglowa technologia filtracji – w tym filtrze zastosowano większą ilość węgla aktywnego.
  • Większa powierzchnia filtrująca – kształt węgla jest teraz obły, a granulki mniejsze co powiększyło powierzchnię filtracji nawet o 30%. Teraz powierzchnia filtracji = 25 000m2 !!
  • Znacznie lepsza adsorpcja – teraz za filtrację odpowiadają już miliony porów.

Generalnie wkład filtrujący ma być znacznie lepszy niż poprzednik. Jak będzie w praktyce to się jeszcze okaże, ale postaramy się przetestować ten model w osobnym wpisie.

Jak rozpoznać nowy filtr Brita Maxtra+.

Poniżej zamieszczamy zdjęcie starej Maxtry i nowego wkładu Maxtra+.

Nowy filtr rozpoznać możemy po 3 elementach.

Pierwszy z nich to brak charakterystycznego uchwytu kółka, które służyło do wyciągania filtra Brita MAXTRA z dzbanka. Teraz góra filtra stanowi monolit, a wyciąganie go z dzbanka polega na wsunięciu palców „do filtra”. Na uchwycie umieszczono teraz wyraźne i duże logo Brita.

Drugi z nich to zaokrąglenie wszystkich rogów, dzięki czemu filtr wydaje się znacznie bardziej obły i stylowy.

Trzecim nowym elementem jest zmiana umieszczenia otworów, przez które przepływa woda. W nowym filtrze MAXTRA+ dolne otwory nachodzą aż na boczne ścianki filtra.

A czy mogę jeszcze kupić stary filtr Maxtra Plus?

 

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – NIE. Stare filtry bardzo szybko znikają z rynku i spodziewamy się, że za 2-3 miesiące nie będzie już fizycznej możliwości ich zakupu. Ale sami zachęcamy do przejścia już teraz na nowy model.
UWAGA: z naszego doświadczania możemy dać wam też radę, jeśli za 2-3 miesiące nadal będziecie mogli kupić stare modele Maxtry sprawdźcie przed zakupem, czy na pewno kupujecie oryginalny filtr oraz po zakupie czy tak naprawdę otrzymaliście to co zamówiliście. Znamy liczne przypadku tego, że polscy sprzedawcy prezentują oryginalne filtry, a dostarczają całkiem co innego.

Zapraszamy do zakupów u nas, czyli autoryzowanego oficjalnego dystrybutora marki Brita – z nami macie pewność, że kupione produkty to oryginalne filtry Brita Maxtra+ z oficjalnej polskiej dystrybucji.

 

Filtry dostępne są w różnych zestawach:

Zapraszamy do komentowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *